Usługi DDD
VACO Sp. z o.o.
Dziko żyjące zwierzęta oraz koty w zakładach produkcji spożywczej są obecnie postrzegane jako element ryzyka skażenia produktów. Dodatkowo badania wykazują, że rola kotów w ograniczaniu populacji myszy domowych i szczurów jest znikoma. Rozwój techniki i nauki w XX wieku, w tym chemii, pozwolił na opracowanie nowych wysokowydajnych metod zwalczania szkodników na szeroką skalę. Obecnie zabezpieczaniem obiektów przed szkodnikami zajmują się wyspecjalizowane firmy korzystające z najnowszych odkryć naukowych w dziedzinie chemii, biologii oraz szeroko pojętej techniki.
W materiale przygotowanym przez eksperta firmy VACO poruszone zostały takie zagadnienia jak:
Wpływ kotów na środowisko naturalne i redukcję populacji gryzoni uważanych za szkodniki magazynowe
Koty jako czynnik zagrożenia mikrobiologicznego
Obecność kotów w zakładach produkcji spożywczej
Regulacje prawne dotyczące ochrony praw zwierząt
Przeczytaj także
Środowisko naturalne jest głównym rezerwuarem pałeczek Listeria skąd przedostają się głównie do pasz i surowej żywności. Skażone pasze i żywność powodują dalsze skażenia w zakładach przetwórstwa spożywczego, gospodarstwach rolnych i domowych, ale również w obiektach handlowych.
Kluczowym aspektem skutecznej ochrony zakładów przed zagrożeniami biologicznymi i mikrobiologicznymi jest utrzymywanie właściwego stanu sanitarnego obiektów. Podstawą zapewnienia bezpieczeństwa produkowanej żywności jest prawidłowe i rzetelne stosowanie programów wstępnych, w tym dobrej praktyki higienicznej GHP.
Systemy zarządzania jakością i bezpieczeństwem żywności w przemyśle spożywczym takie jak: HACCP, IFS, BRC, AIB, norma ISO 22000:2006 i FSC czy TFMS (TESCO Food Manufacturing Standard) wymagają przeprowadzania regularnych audytów i przeglądów dokumentacji...
Polecane produkty