Rejestracja do katalogu firm

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Dodatki do żywności - Glanbia Nutritionals przejmuje Watson Inc.

Kategoria: Biznes i Wydarzenia

Irlandzka firma Glanbia Nutritionals poinformowała o nabyciu amerykańskiej spółki Watson specjalizującej się w produkcji i dostarczaniu wysokiej jakości niestandardowych premiksów odżywczych, składników piekarniczych, folii jadalnych i produktów do kondycjonowania materiałów dla przemysłu żywieniowego, spożywczego, higieny osobistej i suplementów diety. Transakcja ta wzbogaca portfolio produktowe firmy Glanbia dzięki doświadczeniu firmy Watson w takich dziedzinach jak mikrokapsułkowanie, aglomeracja, mikronizacja, suszenie rozpyłowe, czy też technologie związene z wytwarzaniem folii jadalnych.

Wiedza i doświadczenie

Wiedza i doświadczenie połączonych zespołów badawczo-rozwojowych umocni pozycję Glanbia jako lidera w tym sektorze, dzięki zwiększonej możliwości tworzenia rozwiązań premiksów, które spełniają złożone wymagania formułowania w dzisiejszych coraz bardziej zaawansowanych zastosowaniach.

Globalny zasięg

Przejęcie firmy Watson stanowi uzupełnienie amerykańskiego rynku rozwiązań w zakresie składników do żywności dzięki dwóm zakładom Watson, produkującym składniki odżywcze w Connecticut i Illinois, które dołączyły do dwóch zakładów Glanbia w Kalifornii i Missouri. W skali globalnej klienci otrzymują większą elastyczność niż kiedykolwiek dzięki obiektom Glanbia w Niemczech i w Chinach.

Działalność Glanbia Nutritionals

Glanbia Nutritionals to firma o wartości 1,4 mld dolarów. Głównymi obszarami działalności firmy jest produkcja sera oraz rozwiązania żywieniowe. Glanbia zatrudnia ponad 2000 pracowników i jest obecna w 19 krajach. Oferta firmy obejmuje takie składniki jak białka, dostosowane na zamówienie, premiksy odżywcze, sery, bioaktywne składniki odżywcze na bazie roślin, aromaty, mikroskładniki odżywcze czy też napoje wytwarzane aseptycznie. Produkty te są sprzedawane w ponad 130 krajach na całym świecie i są przeznaczone jako dodatki do żywności i napojów, żywienia klinicznego, żywności dla niemowląt, suplementów, higieny osobistej, żywienia zwierząt.

Dyrektor generalny Glanbia Nutritionals z radością powitał 300 pracowników firmy Watson, którzy mają ugruntowaną reputację w zakresie wiedzy specjalistycznej, możliwości technicznych i dążeniu do doskonałości. Zapewnił, że klienci obu organizacji odniosą znaczne korzyści z potencjału jaki niesie połączenie obu zespołów.

https://www.watson-inc.com/general/watson-joins-glanbia/

Autor: Michał Snopkiewicz

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn