EAPR Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Badaczy Ziemniaka przesunięta na 2021
Komitet Organizacyjny zdecydował, że zaplanowana na listopad 21. Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Badaczy Ziemniaka (European Association for the Potato Research, EAPR) zostanie przesunięta na 12-16 Lipca 2021. Konferencja ta odbywa się co trzy lata w różnych krajach Europy od 1960 roku. Po raz drugi odbędzie się w Polsce, po raz pierwszy w Krakowie – mieście o bogatej historii, kulturze i naukowej tradycji.
Nauka ramię w ramię z biznesem
Organizatorzy planują przygotować inspirujący program Konferencji, który pozwoli zgromadzić szerokie i zróżnicowane grono uczestników z całego świata. Celem konferencji jest poruszenie wszystkich istotnych tematów związanych z ziemniakiem od badań podstawowych i stosowanych, hodowli, doradztwa i aplikacji nowych technologii, do aspektów technicznych i ekonomicznych produkcji, przechowywania i przetwórstwa ziemniaka. Założeniem Konferencji jest mariaż sfery naukowej z biznesem. Naukowcy zadawać będą pytania i stawiać nowe wyzwania, zaś przedstawiciele przemysłu zapoznają się z najnowszymi odkryciami naukowymi. Konferencja ma stać się platformą do wymiany idei na szeroką skalę, ale także przedsmakiem nowo tworzących się projektów.
Królewska lokalizacja
Niewątpliwym atutem Konferencji jest również jej lokalizacja – magiczny Kraków - miasto w sercu dynamicznie rozwijającego się regionu kraju, z licznymi atrakcjami pozostaje nieprzerwanie najlepszym miejscem w Europie dla lokowania inwestycji. Stolica Małopolski zajmuje czołowe miejsca w światowych rankingach najlepszych miejsc turystycznych oraz biznesowych z niepowtarzalnym Rynkiem, ogromną bazą klimatycznych restauracji, które pozwolą po ciężkim konferencyjnym dniu na wymarzony wypoczynek. Wydarzenie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, doskonale skomunikowanym z centrum miasta.
Dlaczego Polska?
Polska jest krajem miłośników ziemniaka o dużym spożyciu per capita i czwartym największym producentem ziemniaka w Unii Europejskiej. Główny organizator Konferencji, Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy (IHAR-PIB) jest największą polską jednostką badawczą działającą w zakresie ulepszania roślin uprawnych, biotechnologii, ochrony i doskonalenia zasobów genowych. IHAR-PIB został założony w 1951 roku, by prowadzić badania nad hodowlą i nasiennictwem głównych roślin uprawnych, wśród których ziemniak zajmuje poczesne miejsce.
Kluczowe daty
Warto mieć na uwadze fakt, iż w związku z przesunięciem Konferencji nastąpiła także zmiana kluczowych dat dla uczestników – szczegóły na stronie internetowej https://eapr2020.pl/gb/. W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z sekretariatem konferencji pod adresem: eapr2020@targi.krakow.pl
Przeczytaj także
-
14.10.2020
Korzyści z zastosowania technologii RFID w scenariuszach sklepowych
Spożywczy handel detaliczny stoi dziś przed kompleksowymi wyzwaniami wymagającymi zarówno optymalizacji procesów operacji sklepowych, jak i sprostania zmieniającym się zwyczajom zakupowym konsumentów.
-
14.10.2020
V Narodowy Kongres Żywieniowy
Dieta dla zdrowia i planety to temat przewodni kolejnego Kongresu Żywieniowego organizowanego 17 października przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH. W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostaną m.in. aktualne zalecenia żywieniowe dla populacji polskiej wraz z nową formą graficzną, która zastąpi dotychczasową piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.
-
12.10.2020
InConventus Group wraca z nową formułą Dni Mlecznej Fermy!
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom hodowców bydła mlecznego, firma InConventus Group postawiła na hybrydową formę organizacji znanego i lubianego wydarzenia – Narodowego Dnia Mlecznej Fermy, które w 2020 roku odbędzie się w zupełnie nowej odsłonie i pod nową nazwą, jako Wirtualne Dni Farmy Mlecznej.