Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Komitet Organizacyjny zdecydował, że zaplanowana na listopad 21. Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Badaczy Ziemniaka (European Association for the Potato Research, EAPR) zostanie przesunięta na 12-16 Lipca 2021. Konferencja ta odbywa się co trzy lata w różnych krajach Europy od 1960 roku. Po raz drugi odbędzie się w Polsce, po raz pierwszy w Krakowie – mieście o bogatej historii, kulturze i naukowej tradycji.
Nauka ramię w ramię z biznesem
Organizatorzy planują przygotować inspirujący program Konferencji, który pozwoli zgromadzić szerokie i zróżnicowane grono uczestników z całego świata. Celem konferencji jest poruszenie wszystkich istotnych tematów związanych z ziemniakiem od badań podstawowych i stosowanych, hodowli, doradztwa i aplikacji nowych technologii, do aspektów technicznych i ekonomicznych produkcji, przechowywania i przetwórstwa ziemniaka. Założeniem Konferencji jest mariaż sfery naukowej z biznesem. Naukowcy zadawać będą pytania i stawiać nowe wyzwania, zaś przedstawiciele przemysłu zapoznają się z najnowszymi odkryciami naukowymi. Konferencja ma stać się platformą do wymiany idei na szeroką skalę, ale także przedsmakiem nowo tworzących się projektów.
Królewska lokalizacja
Niewątpliwym atutem Konferencji jest również jej lokalizacja – magiczny Kraków - miasto w sercu dynamicznie rozwijającego się regionu kraju, z licznymi atrakcjami pozostaje nieprzerwanie najlepszym miejscem w Europie dla lokowania inwestycji. Stolica Małopolski zajmuje czołowe miejsca w światowych rankingach najlepszych miejsc turystycznych oraz biznesowych z niepowtarzalnym Rynkiem, ogromną bazą klimatycznych restauracji, które pozwolą po ciężkim konferencyjnym dniu na wymarzony wypoczynek. Wydarzenie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, doskonale skomunikowanym z centrum miasta.
Dlaczego Polska?
Polska jest krajem miłośników ziemniaka o dużym spożyciu per capita i czwartym największym producentem ziemniaka w Unii Europejskiej. Główny organizator Konferencji, Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy (IHAR-PIB) jest największą polską jednostką badawczą działającą w zakresie ulepszania roślin uprawnych, biotechnologii, ochrony i doskonalenia zasobów genowych. IHAR-PIB został założony w 1951 roku, by prowadzić badania nad hodowlą i nasiennictwem głównych roślin uprawnych, wśród których ziemniak zajmuje poczesne miejsce.
Kluczowe daty
Warto mieć na uwadze fakt, iż w związku z przesunięciem Konferencji nastąpiła także zmiana kluczowych dat dla uczestników – szczegóły na stronie internetowej https://eapr2020.pl/gb/. W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z sekretariatem konferencji pod adresem: eapr2020@targi.krakow.pl
Przeczytaj także
Spożywczy handel detaliczny stoi dziś przed kompleksowymi wyzwaniami wymagającymi zarówno optymalizacji procesów operacji sklepowych, jak i sprostania zmieniającym się zwyczajom zakupowym konsumentów.
Dieta dla zdrowia i planety to temat przewodni kolejnego Kongresu Żywieniowego organizowanego 17 października przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH. W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostaną m.in. aktualne zalecenia żywieniowe dla populacji polskiej wraz z nową formą graficzną, która zastąpi dotychczasową piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom hodowców bydła mlecznego, firma InConventus Group postawiła na hybrydową formę organizacji znanego i lubianego wydarzenia – Narodowego Dnia Mlecznej Fermy, które w 2020 roku odbędzie się w zupełnie nowej odsłonie i pod nową nazwą, jako Wirtualne Dni Farmy Mlecznej.