Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
W związku z rozpoczęciem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2019/6 z dnia 11 grudnia 2018 r. w sprawie weterynaryjnych produktów leczniczych i uchylającego dyrektywę 2001/82/WE, z dniem 28 stycznia 2022 roku uległy zmianie dotychczasowe zasady sprowadzania z państw trzecich weterynaryjnych produktów leczniczych niedopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
Zgodnie z treścią art. 112 ust. 2, art. 113 ust. 2 oraz art. 114 ust. 4 ww. rozporządzenia (UE) 2019/6 możliwość zastosowania w leczeniu zwierząt produktów leczniczych sprowadzanych z terytorium państwa trzeciego nie dotyczy już immunologicznych weterynaryjnych produktów leczniczych.
Pozostałe procedury sprowadzania z krajów trzecich weterynaryjnych produktów leczniczych niedopuszczonych do obrotu na terytorium Polski, w celu zastosowania ich w leczeniu gatunków zwierząt służących oraz niesłużących do produkcji żywności pozostają niezmienione (dawny import docelowy). Szczegółowe informacje dostępne są pod następującym linkiem: https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/farmacja-weterynaryjna
Źródło: GIW
Przeczytaj także
Na terytorium Polski został wprowadzony „Krajowy program zwalczania niektórych serotypów Salmonella w stadach indyków rzeźnych” na lata 2022–2024.
Od dnia 1 stycznia 2022 r. w Polsce wprowadzono program zwalczania gąbczastej encefalopatii bydła (Bovine spongiform encephalopathy – BSE) na lata 2022–2024
UE planuje wprowadzić 4 nowe regulacje dotyczące zasad stosowania mikroorganizmów w środkach ochrony roślin. Zmiany miałyby zostać uchwalone jeszcze w roku 2022.