Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
New Food Forum, to pierwsze w Polsce spotkanie biznesowe, omawiające roślinne rozwiązania i trendy na rynku żywności.
Podczas Forum spotkają się właściciele i kadra zarządzająca producentów, sieci handlowych i dystrybutorów żywności, świat nauki, media oraz organizacje rządowe i pozarządowe. Przedstawione zostaną analizy skutecznie wprowadzonych produktów roślinnych, możliwości finansowania, certyfikacje, aktualne trendy na rynku, oraz nowe technologie wspierane przez IBPRS. Swoje case studies przedstawi między innymi IKEA oraz Dobra Kaloria, marki które zdecydowały się na wprowadzenie do swojej oferty w pełni roślinnych produktów. Opowiedzą skąd taka decyzja, jak przebiegał proces wprowadzania produktów i z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć na co dzień. Forum ma na celu zainspirowanie producentów i dystrybutorów żywności do dalszego rozwijania roślinnej oferty, na którą podaż stale rośnie.
New Food Forum jest polską odpowiedzią na berlińskie New Food Conference, organizowane przez ProVeg International, której pierwsza edycja była szeroko komentowana w świecie nauki i mediach, np. przez Forbes, The Telegraph, czy polską Politykę.
Wśród prelegentów:
IKEA
Dobra Kaloria
FoodTech.ac
V-Label Polska
Szczegóły:
Program: https://proveg.com/pl/new-food-forum/
Rejestracja: https://proveg.com/pl/new-food-forum/#sign-up
Data: 21 maja 2019, wtorek
Godziny: 14-18
Adres: Budynek IBPRS, ul. Rakowiecka 36, Warszawa
Wydarzenie bezpłatne, ilość miejsc ograniczona.
Organizatorzy:
ProVeg Polska
ProVeg jest międzynarodową organizacją działającą na rzecz budowania świadomości żywieniowej. Współpracuje z rządami, firmami prywatnymi, instytucjami publicznymi, specjalistami z branży medycznej i liderami opinii publicznej, aby przez roślinny styl życia pomóc zmienić świat na bardziej zrównoważony dla ludzi, zwierząt i naszej planety.
Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno – Spożywczego
IBPRS prowadzi prace naukowe, rozwojowe, wdrożeniowe w zakresie biotechnologii i technologii rolno-spożywczej. Prace te, o ostatecznym aplikacyjnym charakterze, obejmują swym zakresem wiele dyscyplin: mikrobiologię techniczną i mikrobiologię żywności, inżynierię komórkową, inżynierię procesową, chemię i biochemię, technologię żywności oraz żywienie człowieka i dietetykę.
Przeczytaj także
Obserwuje się nieustanny wzrost liczby ludności. Według FAO, aby zaspokoić potrzeby żywieniowe populacji w 2030 roku, konieczny jest co najmniej dwukrotny wzrost produkcji żywności. Zmniejsza się powierzchnia gruntów rolnych, wyczerpują się światowe zasoby wodne, a hodowla zwierząt staje się coraz bardziej utrudniona [1]. Ratunkiem dla nadciagającego kryzysu zasobów pożywienia jest rozwój nowych technologii oraz lepsze wykorzystanie nowych i zagospodarowanie istniejących zasobów żywności.
Brytyjscy naukowcy odkryli, że zawartość witamin w niektórych roślinach może zostać zmodyfikowana w taki sposób, by zapobiegać potencjalnym deficytom w dietach bezmięsnych. Kobalamina, znana jako witamina B12, jest niezbędnym składnikiem odżywczym, jednak rośliny nie potrzebują tej substancji i nie wytwarzają jej, co powoduje, że weganie i wegetarianie narażeni są na jej niedobory. Zespół prof. Martina Warrena...
Jakość żywota wegetarianina w ostatnich latach znacząco się poprawiła. Czasy, gdy jedyną opcją w sklepie były gumowate kotlety sojowe, a w restauracji prosząc o danie bezmięsne otrzymywał same ziemniaki z surówką i ewentualnie z jajkiem...