Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Bezpieczeństwo żywności w UE: Przewodnik BFR

Bezpieczeństwo żywności w UE: Przewodnik BFR

Globalizacja produkcji oraz handlu żywnością stanowi szczególne wyzwanie dla ochrony zdrowia konsumentów. Bezpieczeństwo żywności oraz pasz musi być zagwarantowane w coraz bardziej złożonym łańcuchu dostaw. W konsekwencji prowadzi to do wzrostu wymagań, które muszą zostać spełnione w przypadku ocen naukowych, zmniejszenia ryzyka związanego z żywnością i skutecznej komunikacji na temat ryzyka.

Europejski przewodnik bezpieczeństwa żywności opracowany przez BFR (Bundesinstitut für Risikobewertung) zawiera przegląd właściwych instytucji publicznych oraz struktur bezpieczeństwa żywności i pasz w Europie. W przewodniku skupiono się przede wszystkim na ocenie ryzyka.

Niniejsza broszura przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat struktur i instytucji związanych z bezpieczeństwem żywności. Przewodnik adresowany jest do: pracowników agencji bezpieczeństwa żywności, stowarzyszeń konsumentów, przemysłu spożywczego, środowiska naukowego oraz polityki.

Almanach bezpieczeństwa żywności obejmuje wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej, a także Islandię, Norwegię i Szwajcarię oraz sąsiednie kraje europejskie: Albanię, Bośnię i Hercegowinę, Byłą Jugosłowiańską Republikę Macedonii, Kosowo, Czarnogórę, Serbię i Turcję.

Niniejsza broszura nie zawiera pełnego opisu każdej struktury krajowej, ograniczona jest do przedmiotu ochrony konsumenta jako obszaru prawnie chronionego w celu zachowania przejrzystości.

Spis treści:

 1. Struktury narodowe i bezpieczeństwo żywności
 2. Bezpieczeństwo żywności w Unii Europejskiej
 3. Bezpieczeństwo żywności w państwach członkowskich UE
 4. Bezpieczeństwo żywności w krajach nie będących członkami UE

Przewodnik do pobrania również na: http://www.bfr.bund.de/en/publication/eu_almanac-192693.html

Słowa kluczowe: przewodnik, literatura, bezpieczeństwo żywności, Unia Europejska. 

Materiał udostępniony przez: FoodFakty

Zaloguj się lub wypełnij formularz i pobierz materiał

 • Wyrażam zgodę na przekazywanie informacji handlowych oraz marketing bezpośredni za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych przez podmioty Prokonsument Sp. z o.o. oraz Firmę właściciela powierzonych  materiałów na podstwaie umowy z portalem FoodFakty,  zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 204, z późń. zm.) oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800, z późń. zm.) w celu udostępnienia pobranych z portalu materiałów.

  Ma Pani/Pan prawo w dowolnym momencie odwołać (wycofać) wyrażone zgody. Odwołanie (wycofanie) zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed tym faktem. Każda komunikacja jaką do Ciebie skierujemy będzie zawierała opcję wycofania.

  Informacja

  Administratorem podanych danych osobowych jest Prokonsument Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie na ul. Serwituty 25 . Dane osobowe przechowywane są przez okres 3 lat. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej o naszym podejściu do danych osobowych (zgodnie z wymogiem art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE).

  Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest warunkiem zrealizowania świadczenia.

  Więcej informacji zawarte w: Warunki Ogólne i Regulamin oraz Polityka Prywatności

 • * - pole obowiązkowe

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn