Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Woda i higiena w przemyśle spożywczym to temat wiodący drugiego wydania FoodFakty NAWIGATORA.
Woda odgrywa niezwykle istotną rolę w branży spożywczej. Jest niezbędna na wielu etapach procesów produkcyjnych, w różnych zastosowaniach – do mycia, płukania, blanszowania, pasteryzacji, ogrzewania, chłodzenia, a także do utrzymania higieny, sprzątania, dezynfekcji urządzeń – a to nadal nie są wszystkie zadania, do których jest wykorzystywana w codziennym funkcjonowaniu zakładów spożywczych.
Woda stanowi jeden z najpowszechniejszych surowców wykorzystywanych w przemyśle spożywczym. Niejednokrotnie konieczne okazuje się jej szczególne przygotowanie pod względem parametrów.
CHCESZ ZAPOZNAĆ SIĘ Z ZAWARTOŚCIĄ - przejrzyj materiał - PRZED POBRANIEM
Z tego opracowanie dowiecie się Państwo m.in.:
Jak zmniejszyć ryzyko zanieczyszczenia biologicznego w wieżach chłodniczych z kontrolą uzdatniania wody i odmulania?
WYBRANE ARTYKUŁY:
Technologie zdefiniowanych substratów w wykrywaniu Escherichia coli
Konwencjonalne testy na obecność bakterii grupy coli i E. coli, wykorzystujące metodę filtracji membranowej i wzrost w obecności substratów chromogennych, są czasochłonne gdyż wymagają potwierdzenia. Wobec tego poszukiwane są nowe metody dające jednoznaczne wyniki w wykrywaniu i identyfikacji tych bakterii. Ta strategia badawcza została zastosowana w komercyjnym teście Colilert, pozwalającym na jednoczesne badanie ilościowe liczby bakterii grupy coli i E. coli w wodzie bez potrzeby przeprowadzania badań potwierdzających.
Pełny tekst dostępny po pobraniu opracowania.
Autor
Inteligentne panele pomiarowe do badania jakości wody pitnej
Pomiary jakości wody pitnej i do celów spożywczych odgrywają kluczową rolę w prowadzeniu procesów uzdatniania, ponieważ tylko bezpieczna, sprawdzona pod względem bakteriologicznym oraz fizykochemicznym woda może trafiać do sieci dystrybucji oraz odbiorców. Z tego względu miarodajny i skuteczny monitoring parametrów jakościowych zawsze należy prowadzić, opierając się na godnej zaufania aparaturze kontrolno-pomiarowej.
Pełny tekst dostępny po pobraniu opracowania.
Autor
Profilaktyka w zakresie utrzymania powierzchni urządzeń bez osadów i produktów korozji
Poważnymi problemami pojawiającymi się w trakcie eksploatacji układów chłodzenia, w których rolę czynnika chłodzącego spełnia woda, jest występowanie osadów kamienia wodnego jako izolatora wymiany ciepła, korozyjnego niszczenia elementów konstrukcyjnych instalacji, a także skażenia mikrobiologicznego. Wszystkie wymienione procesy mają swoje źródło w nieodpowiednim przygotowaniu wody jako czynnika chłodniczego. Na co należy zwrócić uwagę?
Pełny tekst dostępny po pobraniu opracowania.
Autorzy
Uzdatnianie wody w przemyśle spożywczym – przegląd najważniejszych zagadnień związanych z jakością wody
Woda odgrywa niezwykle istotną rolę w procesach związanych z przemysłem spożywczym. Jest potrzebna na wielu etapach produkcyjnych, w różnych zastosowaniach. Niejednokrotnie konieczne okazuje się jej szczególne przygotowanie pod względem parametrów. Jakiej wody potrzebuje przemysł spożywczy? Kiedy niezbędne jest uzdatnianie? Jakie metody uzdatniania wody powinny zostać zastosowane w konkretnych sektorach?
Pełny tekst dostępny po pobraniu opracowania.
Autor: Piotr Pisarski, ekspert z firmy Klarsan
FOODFAKTY NAWIGATOR DOSTĘPNY DO POBRANIA ZA DARMO DZIĘKI:
3M, ACO, Endress+Hauser, Eurowater, Grundfos, Kersia, Klarsan, LIT-UV, Marcor, Watersystem, Wofil oraz wsparciu merytorycznemu prof. Doroty Kręgiel z Katedry Biotechnologii Środowiskowej (KBŚ) – Politechnika Łódzka
CHCESZ ZAPOZNAĆ SIĘ Z ZAWARTOŚCIĄ PRZED POBRANIEM
SearchConsole_Nav
Materiał udostępniony przez: FoodFakty
Materiał opublikowany dnia: 11.09.2020
Aby pobrać materiały, musisz się zalogować lub założyć darmowe konto
Załóż konto