Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez Eko-Wital Sp. z o.o. wycofaniu dwóch partii sezamu określonych poniżej ze względu na wykrycie tlenku etylenu.
Główny Inspektorat Sanitarny opublikował ostrzeżenie dotyczące niektórych suszonych kiełbas marki Saint-Azay. Powodem jest ryzyko zanieczyszczenia pałeczką Salmonella.
GIS wskazał w komunikacie, że kadm wywiera szkodliwe działanie na organizm człowieka przy długotrwałym narażeniu na ten pierwiastek. "Nie należy spożywać produktów z partii objętych komunikatem" - poinformowali przedstawiciele Inspektoratu.
Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę wycofaniu z obrotu i od konsumentów produktu wskazanego poniżej ze względu na stwierdzenie migracji pierwszorzędowych amin aromatycznych do żywności mającej kontakt z produktem.
W sezamie stwierdzono obecność tlenku etylenu, który jest substancją szkodliwą dla zdrowia, a jego stosowanie do żywności wprowadzanej na rynek w Unii Europejskiej jest niedozwolone.
Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę Jermi Käsewerk GmbH oraz Lidl Sp. z o.o. sp. k. wycofaniu z obrotu i od konsumentów powyższego produktu.
Lajkonik zapobiegawczo wycofuje z polskiego rynku produkty, które w składzie zawierają sezam. Ziarna sezamu mogą zawierać tlenek etylenu. W różnych krajach z tego samego powodu wycofano wiele produktów...
W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto Escherichia coli wytwarzające toksynę Shiga (STEC) w 1 z 5 badanych próbek...
W wyniku kontroli urzędowej organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono obecność Salmonella spp. w jednej z pięciu badanych próbek masła - Masło Extra Lumiko, 200 g.
GIS został poinformowany o prowadzonym przez firmę PPH Temar Sp. z o.o. Sp.k. oraz Lidl Sp. z o.o. sp. k. wycofaniu z obrotu i od konsumentów produktu pn. „Deska Serów Lidla, Ser niderlandzki kozi” z terminem przydatności do spożycia 26.10.2020 ze względu na stwierdzoną w badaniach zleconych przez dystrybutora produktu obecność bakterii Listeria monocytogenes w tej partii produktu.
W kilku krajach UE zgłoszono ogniska Salmonelli Typhimurium związane z orzechami brazylijskimi importowanymi z Boliwii, co skłoniło Komisję Europejską do uruchomienia systemu wczesnego ostrzegania.
W wyniku urzędowej kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu pozostałości pestycydu – chlorpiryfosu w partii mrożonych różyczek brokułów określonej poniżej.
W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto Salmonella spp. w 2 z 5 badanych próbek mięsa z indyka na kotlety.
W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto Escherichia coli wytwarzające toksynę Shiga (STEC) w 1 z 5 badanych próbek produktu: „Tatar wołowy. Kraina Mięs”.
Partia rodzynek pochodzących z Chile może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów ze względu na stwierdzony poziom pozostałości pestycydu - iprodionu. Rodzynki te zostały wykorzystane do produkcji dwóch partii mieszanki studenckiej określonych w tym komunikacie.
Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych z wyrobu określonego
w ostrzeżeniu.
Aldi wycofuje w Irlandii i Wielkiej Brytanii produkty pochodzące z Polski: Roosters Southern Fried Poppin i Chicken and Roosters Breaded Poppin' Chicken, ponieważ produkty te mogą zawierać salmonellę.
Dotyczy: wycofania produktu Buraczki wiórki Lewiatan 290 g wyprodukowanych przez P.P.H.U. "Frutico", Export-Import z siedzibą w Nowych Gajęcicach, o numerze partii: 15.07.2021/B
W związku ze skargą konsumenta Państwowa Inspekcja Sanitarna pobrała do analizy próbki produktu. Znaleziono martwe szkodniki, pleśń oraz odłamki szkła.
W wyniku urzędowej kontroli Inspekcji Weterynaryjnej wykryto obecność bakterii Listeria monocytogenes w pięciu badanych próbkach produktu.
W wyniku urzędowej kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto obecność bakterii Listeria monocytogenes w liczbie 210 jtk/g w jednej próbce określonego poniżej produktu.
Nasi partnerzy