Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Firma Mars Polska Sp. z o.o. prowadzi wycofywanie wyżej wskazanych partii produktów. Wszyscy odbiorcy zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji i konieczności wycofania wskazanych numerów partii produktów.
Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, obecność tej substancji w żywności w Unii Europejskiej jest niedozwolona.
Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, obecność tej substancji w żywności w Unii Europejskiej jest niedozwolona.
Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę DUBIMEX ZPM Sp.J. Zygmunt Dubielak wycofaniu wyprodukowanych przez nią wyrobów mięsnych ze względu na zastosowanie do ich produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu.
Po licznych zgłoszeniach do RASFF tlenku etylenu w sezamie, w czerwcu br. pojawiły się powiadomienia alarmowe dot. wykrycia ETO w mączce chleba świętojańskiego (E410) pochodzącej z Turcji. KE opracowała jednolite podejścia organów urzędowej kontroli w całej UE – produkty z zanieczyszczoną partią E410 należy wycofać z rynku.
7000 produktów spożywczych wycofanych z obrotu z powodu wykrycia obecności tlenku etylenu w stabilizatorze stosowanym m.in. w produkcji lodów.
Tlenek etylenu kolejny raz doprowadził do ogromnej liczby wycofań. Tym razem we Francji wycofano dziesiątki lodów i sorbetów różnych marek. Skala już teraz jest bardzo duża, a z każdym dniem identyfikowane są kolejne marki...
Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, a jego stosowanie do żywności w Unii Europejskiej jest niedozwolone.
Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę McCormick Polska S.A. wycofaniu jednej partii kurkumy mielonej w słoiczku ze względu na wykrycie tlenku etylenu.
W Belgii wycofano kilka produktów BIO z powodu obecności nieautoryzowanego w UE tlenku etylenu w imbirze, który był składnikiem wycofanych produktów.
We Francji wycofano pastę warzywną produkcji ekologicznej z powodu obecności tlenku etylenu w kurkumie, będącej składnikiem produktu.
Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę IKEA Retail Sp. z o.o. wycofaniu dwóch partii pieczywa chrupkiego ze względu na...
Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, a jego stosowanie i wprowadzanie na rynek w Unii Europejskiej jest niedozwolone.
Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, a jego stosowanie do żywności wprowadzanej na rynek w Unii Europejskiej jest niedozwolone.
Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, a jego stosowanie do żywności wprowadzanej na rynek w Unii Europejskiej jest niedozwolone.
Produkt został dostarczony do Lidl Sp. z o.o. sp. k. W dniu 23.12.2020 firmy rozpoczęły wycofywanie produktu z obrotu i od konsumentów. Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, a jego stosowanie do żywności wprowadzanej na rynek w Unii Europejskiej jest niedozwolone.
Liczne nieprawidłowości związane z nasionami sezamu pochodzącymi z Indii spowodowały konieczność wprowadzenia odpowiednich środków, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa żywności w Unii Europejskiej. Wykryte ryzyko dotyczyło przede wszystkim zanieczyszczenia mikotoksynami, w tym aflatoksynami, pozostałościami pestycydów, pentachlorofenolem i dioksynami.
We wrześniu za pośrednictwem RASFF zgłoszono bardzo wysokie poziomy tlenku etylenu w niektórych partiach nasion sezamu pochodzących lub wysłanych z Indii i wprowadzonych na rynki krajów UE. Wyniki te przekraczają ponad 1000 razy najwyższy dopuszczalny poziom pozostałości (NDP) wynoszący 0,05 mg/kg dla tlenku etylenu określony w rozporządzeniu.
Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę Action Poland sp. z o.o. wycofaniu jednej partii sezamków określonych poniżej ze względu na wykrycie tlenku etylenu.
Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez MAKRO Cash and Carry Polska S.A. wycofaniu dwóch produktów określonych poniżej ze względu na wykrycie tlenku etylenu w sezamie będącym składnikiem tych produktów.
Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez Eko-Wital Sp. z o.o. wycofaniu dwóch partii sezamu określonych poniżej ze względu na wykrycie tlenku etylenu.
Nasi partnerzy