Zawieszenie IFS (International Featured Standards) utrzymane
Na stronach GFSI ukazał się komunikat informujący o utrzymaniu zawieszenia. Komisja Odwoławcza GFSI spotkała się 13 lutego, aby rozpatrzyć odwołanie od IFS zgodnie z należytym procesem.
Na stronach GFSI ukazał się komunikat informujący o utrzymaniu zawieszenia. Komisja Odwoławcza GFSI spotkała się 13 lutego, aby rozpatrzyć odwołanie od IFS zgodnie z należytym procesem.
Karmnik.org to impactowy startup, który trzeci rok karmi Warszawę lokalnie i sezonowo, produktami głównie z Mazowsza i bliskiego Podlasia.
UOKiK poinformował o planowanym przejęciu - sprawa jest w toku. Po połączeniu powstanie firma o dominującej pozycji na rynku polskim.
Pomyślnie zakończyła się procedura otwierania rynku Indonezji dla polskich jabłek. Istnieje już możliwość rozpoczęcia eksportu.
Prezes UOKiK Tomasz Chróstny postawił Auchan Polska i SCA PR Polska (Intermarche) zarzuty nieuczciwego wykorzystywania przewagi kontraktowej wobec dostawców produktów rolno-spożywczych.
Oczy są najważniejszym zmysłem człowieka – dzięki nim poznajemy świat i ludzi, reagujemy na otoczenie i wyrażamy emocje. Wiedzą to dobrze projektanci i producenci opakowań, starając się ich designem wpływać na nasze decyzje zakupowe; śledząc jednocześnie zmiany w nastawieniach rynku i trendy, kształtowane przez młode pokolenia nabywców. Wiedzą również, że to właśnie podczas Targów Packaging Innovations mogą zweryfikować swoje projekty, zaprezentować je szerokiemu gronu profesjonalistów, odwiedzających targi.
W minionym roku ceny większości surowców spożywczych w Unii Europejskiej (UE) „znacząco” wzrosły – wstępne dane Eurostatu wskazują, że w porównaniu z rokiem poprzednim były one wyższe średnio o 24%.
Polskie Towarzystwo Technologów Żywności Oddział Małopolski oraz Wydział Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie zapraszają na XV Konferencję Naukową z cyklu „Żywność XXI wieku” pn. Żywność jako wyzwanie dla współczesnej nauki i przemysłu pod patronatem Komitetu Nauk o Żywności i Żywieniu PAN w Krakowie Kraków, 21-22 września 2023 r.
KOWR, we współpracy z Ambasadą RP w Pekinie, planuje organizację webinarium na temat perspektyw rozwoju współpracy handlowej z Chinami w zakresie rynku mleczarskiego.
Polskie Towarzystwo Technologów Żywności Oddział Warszawski zaprasza na XXVII Sesję Naukową Sekcji Młodej Kadry Naukowej „Rozwój Nauk o Zywności. Zrównoważona przyszłość" oraz Xth International Session of Young Scientific Staff „Food Science Development. Sustainable Future" w Warszawie, 11-12 maja 2023 roku
Od roku 2023 uprawa konopi odmiany Rajan nie kwalifikuje się do płatności bezpośrednich.
Na Wydziale Technologii Żywności SGGW w Warszawie trwa rekrutacja (do końca lutego 2023 r.) na studia podyplomowe rozpoczynające się w semestrze letnim 2022/2023. W ofercie przygotowano trzy rodzaje studiów.
Komisja jest gospodarzem pierwszego europejskiego panelu obywatelskiego w Brukseli, podczas którego obywatele mogą wyrazić swoją opinię na temat tego, jak zintensyfikować działania na rzecz ograniczenia marnotrawienia żywności w UE.
Około 60% unijnego eksportu żywności i napojów jest przeznaczone na rynek unijny. Jednocześnie UE jest największym eksporterem produktów żywnościowych i napojów na świecie.
Zapraszamy do udziału w 5. Polskim Kongresie Reologii, który odbędzie się w Wieliczce-Krakowie, w dniach 18-20.09.2023 r.
Zakończony nabór był dwunastym prowadzonym w ramach PROW 2014-2020. Do tej pory wpłynęło w nim 115 wniosków o przyznanie pomocy.
W ramach Olimpiady “Zwolnieni z Teorii” organizowany jest projekt społeczny “Oszczędzanie przez niemarnowanie”, który ma na celu uświadomienie jak dużym problemem jest marnowanie żywności i w ramach którego, zorganizowane zostaną spotkania z mieszkańcami oraz uczniami szkół podstawowych Wałbrzycha. Akcja będzie działać od stycznia do marca.
Ceny sprzedaży urządzeń i systemów czyszczących marki Kärcher były sztucznie zawyżane przez ponad 20 lat. Prezes UOKiK Tomasz Chróstny nałożył na spółkę Karcher 26 mln złotych kary.
Prezes UOKiK Tomasz Chróstny nałożył na przedsiębiorcę ponad 68 mln zł za nieuczciwe wykorzystywanie przewagi kontraktowej.
Konferencja uzgodnieniowa nie przyniosła korzystnych rozstrzygnięć dla sadowników. Ministerstwo Zdrowia wraz z resortem finansów nie zrezygnowali ze szkodliwych planów opodatkowania opłatą cukrową wartościowych produktów bez dodanego cukru, w tym m.in. nektarów, soków wzbogaconych witaminami i napojów z co najmniej 20% zawartością soku z owoców czy warzyw, pomimo przychylnej sadownikom opinii Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Piąty plebiscyt na Najlepszy Roślinny Produkt Roku 2022 kampanii RoślinnieJemy wszedł w kolejny etap - publiczność konsumencka przez cały miesiąc będzie mogła oddawać głosy na produkty i marki, które szczególnie zapadły im w pamięć, wpłynęły na ich zwyczaje żywieniowe lub ułatwiły dostęp do pełnowartościowej diety roślinnej.