Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
W dniu 27 czerwca dyrektor generalny WHO dr Tedros, dołączy do innych światowych liderów i artystów w ramach projektu Globalny cel: zjednoczmy się dla naszej przyszłości, to kampania i koncert organizowane przez Global Citizen wspierające globalną reakcję na COVID-19.
Wraz z rozpoczęciem sezonu grypowego na półkuli południowej WHO zaalarmowało kraje, by zachowały czujność i przygotowały się do nadchodzącego sezonu grypowego podczas pandemii COVID-19. WHO zaleca, aby państwa zoptymalizowały Globalny System Nadzoru i Reagowania na Zagrożenia Grypą (GISRS) w obu przypadkach – grypy i COVID-19.
Dyrektor regionalny WHO ds. Europy dr Hans Henri P. Kluge poinformował, że na region europejski przypada 31% przypadków COVID-19 i 43% zgonów z powodu COVID-19 na świecie.
Dochodzenie w sprawie źródła nowych zakażeń COVID-19 w Pekinie związanego z targowiskiem trwa nadal.
WHO z zadowoleniem przyjmuje wstępne wyniki badań klinicznych ze Zjednoczonego Królestwa, które wykazują, że deksametazon może być lekiem ratującym życie dla pacjentów, którzy są krytycznie chorzy na COVID-19.
Dyrektor generalny WHO dr Tedros w swoim codziennym briefingu medialnym podkreślił, że pomimo trwającej globalnej reakcji na pandemię COVID-19, nie możemy stracić z oczu innych istotnych kwestii dotyczących zdrowia publicznego, w tym grypy.
W związku z przyspieszeniem pandemii w krajach o niskich i średnich dochodach, WHO jest szczególnie zaniepokojone jej wpływ na osoby, które już mają trudności z dostępem do usług zdrowotnych - kobiety, dzieci i młodzież.
Nadal trwa dochodzenie w sprawie nowego ogniska COVID-19 w Pekinie związanego z rynkiem hurtowym.
Do WHO zgłoszono obecnie ponad 7 milionów przypadków COVID-19 i ponad 400 000 zgonów.
Regionalne biuro WHO na Europę oraz centralne biuro ds. Wspólnoty Europejskiej utworzyły grupę zadaniową na rzecz wzmocnienia koordynacji regionalnej w zakresie reagowania na COVID-19 i łagodzenia skutków kryzysu finansowego i gospodarczego.
WHO popiera reakcję na nowy wybuch epidemii Eboli w północno-zachodniej Demokratycznej Republice Konga.
Podczas spotkania informacyjnego dla mediów, które odbyło się 1 czerwca, dyrektor generalny WHO dr Tedros podkreślił, że pandemia COVID-19 doprowadziła do zakłóceń w świadczeniu usług w zakresie leczenia osób z chorobami niezakaźnymi w wielu krajach.
WHO opublikowało formularz zgłoszenia dla przypadków podejrzenia wielosystemowego stanu zapalnego (zespół MIS) u dzieci i młodzieży czasowo związanego z COVID-19.
31 maja obchodzony jest Światowy Dzień Bez Tytoniu.
WHO opublikowało tymczasowe wytyczne dotyczące postępowania klinicznego z COVID-19.
WHO opublikowało protokół kontroli przypadków w celu oceny czynników ryzyka dla choroby COVID-19 u pracowników służby zdrowia.
Afrykańskie Biuro Regionalne WHO zapewniło szkolenia dla tanzańskich pracowników służby zdrowia, by wyposażyć ich w umiejętności opieki nad krytycznie chorymi na COVID-19 pacjentami.
Co najmniej 80 mln dzieci poniżej 1. roku życia zagrożonych jest takimi chorobami, jak: błonica, odra i polio z powodu zakłóceń w rutynowych szczepieniach przez COVID-19, ostrzegają GAVI, WHO i UNICEF.
Światowe Zgromadzenie Zdrowia WHO zakończyło się globalnym zaangażowaniem w reakcję na COVID-19.
Dyrektor regionalna WHO ds. obu Ameryk dr Carissa F. Etienne podkreśliła, że działania przeciw COVID-19 powinny dotyczyć ochrony słabszych grup społecznych, w tym kobiet, ludności znajdującej się w niekorzystnej sytuacji, ludności autochtonicznej i migrantów, i skupiać się na kwestiach zdrowotnych, społecznych i nierównościach gospodarczych.
Rozpoczęło się 73. Światowe Zgromadzenie Zdrowia, którego tematyka koncentruje się na pandemii COVID-19.
Nasi partnerzy