Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
FoodFakty Safety Week: Wyzwania dla systemów żywności – produkt, konsument, własność intelektualna - dzień 2 - nagranie z dnia 13.06.2023
FoodFakty Safety Week: Standardy i Kultura Bezpieczeństwa Żywności - dzień 1 - nagranie z dnia 12.06.2023
ChNP "Cedro di Santa Maria del Cedro" oznacza typowy owoc cytrusowy znany jako "cytron", uprawiany w prowincji Cosenza w Kalabrii.
"De Voerendaalse Bergen" to grupa win produkowanych w południowej Limburgii, na pagórkowatym obszarze gminy Voerendaal...
W tej części cyklu przedstawione zostaną przykłady dobrych praktyk higienicznych, poprzez wskazanie środków kontroli jakie należy podjąć i warunków, które należy spełnić aby skutecznie wdrożyć zasady GHP.
"Rökt Vättersik" jest produktem powstającym w procesie wędzenia ryb sieja poławianych z jeziora Vättern w Szwajcarii.
W dn. 18 kwietnia 2023 r. Główny Inspektor JHARS oraz Dyrektor Polskiego Centrum Akredytacji podpisali porozumienie w sprawie współpracy w zakresie nadzoru nad akredytowanymi jednostkami certyfikującymi w zakresie rolnictwa ekologicznego i produkcji ekologicznej oraz produktów regionalnych i tradycyjnych.
W nowej wersji można znaleźć zoptymalizowany protokół certyfikacji, nową definicję punktacji B oraz wprowadzenie statusu gwiazdy w celu wyróżnienia niezapowiedzianych audytów. Te aktualizacje ułatwiają efektywną pracę ze standardem dla wszystkich zaangażowanych stron.
31 marca 2023 roku FSSC opublikowała wersję 6 programu FSSC 22000. FSSC, jako wiodąca marka w dziedzinie Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności, zapewnia zaufanie i wywiera wpływ na branżę dóbr konsumpcyjnych.
Komunikat nr 398 z dnia 3.04.2023 r. w sprawie akredytacji jednostek certyfikujących w zakresie programu GLOBALG.A.P. Chain of Custody.
Komisja zatwierdziła nowe produkty: "Olio Campania" z Włoch oraz "Slavonska kobasica" z Chorwacji, "Kangra tea" z Indii i "Komiški rogač" z Chorwacji, "Plăcintă dobrogeană" z Rumunii jako Chronione Oznaczenie Geograficzne (ChOG) oraz "Aceite de Madrid" z Hiszpanii jako Chroniona Nazwa Pochodzenia (ChNP)
Komisja zatwierdziła dodanie do rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) win "Corrèze" z Francji, stając się tym samym 3500. wpisem do europejskiego rejestru oznaczeń geograficznych.
Międzynarodowe Forum Akredytacyjne w swoim dokumencie zatytułowanym „Dealing with Fraudulent Behaviour” przedstawia kompleksowe ramy zarządzania nieuczciwymi działaniami w akredytowanej certyfikacji.
Ta decyzja jest wyrazem uznania dla wkładu DNV w zapewnienie jakości i integralności certyfikacji służącej zwiększaniu bezpieczeństwa żywności
Po 3 miesiącach zawieszenia standard International Featured Standards (IFS) zostaje przywrócony jako rozpoznawalny przez GFSI.
Unijne prawo zezwala na podawanie w oznakowaniu wina bez chronionej nazwy pochodzenia lub chronionego oznaczenia geograficznego informacji o roczniku i nazwie odmiany winorośli w przypadku, gdy zostanie ono poddane certyfikacji w tym zakresie.
1 lutego 2023 BRCGS było gospodarzem największego wydarzenia skupiającego się wokół tematyki bezpieczeństwa żywności w Wielkiej Brytanii i regionie EMEA - Food Safety Europe (FSE) 2023.
W Polsce według danych rejestrowych może działać nawet ponad 20 tys. firm zajmujących się produkcją spożywczą. Większość z tej liczby to firmy niewielkie, firm powyżej 10 zatrudnionych osób to już ok. 2000.
Na stronach GFSI ukazał się komunikat informujący o utrzymaniu zawieszenia. Komisja Odwoławcza GFSI spotkała się 13 lutego, aby rozpatrzyć odwołanie od IFS zgodnie z należytym procesem.
Narodowy Program Ekologiczny USDA (NOP) opublikował aktualizację, mającą na celu wzmocnienie egzekwowania przepisów dotyczących produkcji ekologicznej. Aktualizacja wzmacnia nadzór i egzekwowanie w obszarach produkcji, obsługi i sprzedaży produktów ekologicznych.
Niniejsze wydanie dokumentu DAC-06 zastępuje wydanie 4 z dnia 10.09.2015 r. i obowiązuje od dnia 6.04.2023 r.
Nasi partnerzy