Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Technologie kontroli rentgenowskiej Ishida i ważenia kontrolnego pozwalają zapewnić najwyższe standardy jakości produktu i dokładność procesu pakowania w przedsiębiorstwie Myasnoy dom Borodina (Zakład Mięsny Borodin), jednym z czołowych przetwórców mięsa w obwodzie moskiewskim.
W dniu 30 lipca 2020 r. odbyła się wideokonferencja z władzami Ukrainy, podczas której strony omówiły kwestie związane z uzgadnianiem świadectw weterynaryjnych, regionalizacją ASF, a także kontrolą graniczną.
Producenta i hurtownię żywności „Machi” (Diversity Foods Limited) ukarano grzywną w wysokości 10 tys. dolarów nowozelandzkich za fałszowanie...
30 lipca 2020 r. strona japońska poinformowała o zniesieniu zakazu eksportu w odniesieniu do mięsa drobiowego, produktów z mięsa drobiowego oraz jaj i ich przetworów na rynek japoński.
Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wycofanie jednej partii produktu pn. „Mielonka tyrolska” Kraina Wędlin, ze względu na wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes.
Start-up naukowy, współzałożony przez pioniera naturalnej żywności Billa Nimana, wdraża platformę, która testuje 95% najpopularniejszych antybiotyków i innych nielegalnych substancji podawanych w paszy i wodzie.
W pierwszej połowie 2020 r. cena skupu indyków uległa znacznej obniżce, co wpłynęło na pogorszenie opłacalności produkcji indyków.
KFC robi kolejny krok w rozwoju swojej innowacyjnej koncepcji „restauracji przyszłości” i rozpoczyna współpracę w Rosji z laboratorium badań technicznych 3D Bioprinting Solutions w celu opracowania innowacyjnej technologii wytwarzania mięsa z kurczaka za pomocą drukarki 3D.
30 września br. wejdą w życie przepisy nakładające obowiązek znakowania mięsa sprzedawanego na wagę grafiką przedstawiającą flagę kraju pochodzenia produktu.
W okresie I-IV 2020 r. wolumen eksportu mięsa drobiowego z Polski zmniejszył się o 7%, wołowiny o 1,3%, a wieprzowiny o 31% w relacji rocznej. Dane te zaskakują, w kontekście kształtowania się cen skupu żywca w tym okresie.
OECD-FAO prognozuje prawie 2-proc. spadek światowej produkcji mięsa w 2020 r. Obniżyć ma się również konsumpcja mięsa per capita.
Informacja o cżęściowym zniesieniu ograniczeń została przekazana przez Główny Inspektorat Weterynarii i dotyczy województwa zachodniopomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego
W produkcji brojlerów zużywa się miliony ton materiału ściółkowego. Ponowne użycie ściółki może obniżyć koszty. Istnieją jednak pewne obawy dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa.
W 2019 roku rentowność branży mięsnej uległa pogorszeniu. W największym stopniu dotyczyło to przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem mięsa drobiowego.
Już ponad 110 sieci handlowych, restauracji, hoteli i firm produkujących żywność zadeklarowało wycofanie jaj „trójek”. Większość z firm na pełną realizację tego zobowiązania daje sobie czas do 2025 r. Proces ten jest często skomplikowany i czasochłonny, ale przykład Spółki Colian oraz Frisco.pl pokazuje, że zmiany można wdrożyć szybko i bezboleśnie...
Od połowy kwietnia do połowy maja br. ceny skupu trzody chlewnej obniżyły się o 17% do 5,16 zł/kg. Główną przyczyną tego spadku jest ograniczenie popytu na wieprzowinę, będące konsekwencją koronawirusa, a także presja cenowa ze strony USA.
Eksperci EFSA dokonali przeglądu możliwości kontroli w gospodarstwach w odniesieniu do Campylobacter u kurcząt hodowanych z przeznaczeniem na produkcję mięsa oraz ocenili zalety i wady każdego ze środków.
Od początku lutego 2020 r. ceny jaj konsumpcyjnych na unijnym i krajowym rynku utrzymują się powyżej poziomu sprzed roku. W pierwszym kwartale 2020 r. przeciętnie były aż o 16% wyższe w ujęciu rocznym.
Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa na świecie, globalny wzrost gospodarczy ulega spowolnieniu, czego konsekwencją, w perspektywie średniookresowej, może być spadek konsumpcji mięsa czerwonego na świecie.
Ograniczenia eksportowe, związane z ptasią grypą, a także rozprzestrzenianiem się koronawirusa, powodują nadpodaż mięsa drobiowego na rynku krajowym, co skutkuje spadkiem cen skupu.
Koronawirus negatywnie wpływa na funkcjonowanie całej branży mięsnej, poprzez przerwy w łańcuchach dostaw, problemy z pracownikami, a także utrudnienia w międzynarodowej logistyce.
Nasi partnerzy